خصوصیات و معرفی روکشهای طبیعی چوب

        کابینت سازی آبنوس در اصفهان سازنده کابینت با روکشهای طبیعی چوب

       روکشهای طبیعی چوب همان طور که از اسم آن مشخص است از چوب درختانی که دارای نقوشی زیبا هستند ( عموما چوب درختان پهن برگ دارای نقوشی زیبا هستند ) تهیه میشود. به این صورت که چوبهای با کیفیت وارد پروسه تولید شده و در پروسه تولید به وسیله دستگاه ها و روشهای خاص آنها را تبدیل به ورقه هایی ( روکش ) با ضخامت کم ( در حدود یک میلیمتر ) میکنند و بعد از آماده سازی و تبدیل آنها به روکش ، آنها را روی تخته های فشرده ( مانند MDF و ... ) پرس میکنند تا یک MDF با روکش چوب طبیعی تولید شود.

       MDF های تولید شده با روکش طبیعی چوب به صورت خام هستند و در مقابل حرارت و آب و خراش و ... مقاومتی از خود نشان نمیدهند و باید حتما بعد از ساخت محصول مورد نظر به وسیله رنگهای پلی استر و یا رنگهای پوششی آن را پوشش دهند که هم مقاومت آن را افزایش دهند و هم نقوش چوب بهتر نمایش داده شود و ظاهری زیبا به خود بگیرد.

      استفاده از MDF با روکشهای طبیعی چوب در سرتا سر جهان رواج گسترده ای پیدا کرده است که کاربردهای مختلفی دارد از جمله موارد عمده کاربرد آن میتوان به استفاده در طراحی و ساخت دکوراسیونهای داخلی ،ساخت کابینتهای کلاسیک ، صنعت مبلمان مخصوصا مبلمان کلاسیک و ... نام برد.

گروه تولیدی آبنوس مفتخر است که در پروسه ساخت کابینتهای چوبی کلاسیک از چوبهای با کیفیت جهت ساخت ستونها و سر ستونها و تاج ها و ...  و از MDF با روکشهای چوبی مرغوب و دارای نقوش زیبا جهت ساخت دربها و بدنه های بیرونی و ... استفاده کند.

 

 

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
09132013904 (مشاوره رایگان)